Qi Gong - otwórz się na harmonijny przepływ Energii Życiowej (Qi)

Zapraszam do udziału w zajęciach Qi Gong -otwórz się na harmonijny przepływ Energii Życiowej (Qi). Praktyka wywodzi się z ponad 3000 letniej tradycji chińskich metod pracy (Gong) z energią życiową (QI) człowieka i kultywowania długowieczności. Jest to rodzaj medytacji w ruchu, który pozwala działać naszym naturalnym zdolnościom uzdrawiania, zwiększając harmonijny przepływ Energii i równoważąc pracę narządów wewnętrznych. 

W trakcie zajęć praktykujemy różne formy DaoYin zwiększające przestrzeń w ciele, aktywujące naturalne pompy Qi regulujące oddech, wypełniające centrum energetyczne (Dan Tian). Kultywujemy podstawowe ustawienia ciała w formach stojących oraz z przenoszeniem ciężaru i skrętami. Wykorzystujemy zróżnicowane metody stojące, ruchowe i medytacyjnego czucia energii, uwalniania emocji i blokad, rozciągania kręgosłupa oraz zatapiania cichego umysłu w ciele (Ting). Kluczową zasadą w praktyce jest ciągły kontakt ze swoim centrum oraz rozluźnianie mięśni po to, aby zwiększyć przepływ cennych dla organizmu płynów oraz pobyć w naturalnym stanie bez napięcia, bez dążenia, bez szukania. Osiągnięcie w praktyce jakości: elastycznego ciała, oddechu brzusznego, spokojnego umysłu, aktywnego centrum dalej prowadzi nas do praktyk harmonizowania energii w narządach wewnętrznych i sztuk wewnętrznych tj. Tai Chi. W trakcie zajęć wykorzystujemy odziaływanie form: Ji Ben Qi Gong, Wu Xing Qi Gong, Dan Tian Gon, Zang Fu Gong oraz BaguaZhang.

DO CZEGO PROWADZI TA PRAKTYKA?

Każdy na początku szuka czegoś dla siebie, może zdrowia, może szczęścia, czy też uwolnienia. Później praktykujesz słuchając otwartym Sercem wszystkiego, co jest naturą Człowieka. Z tego słuchania coś się otwiera, integruje, wraca do początku, do swego naturalnego stanu pozostawiając w Tobie umiejętności:uwalnianie blokad fizycznych i emocjonalnych,wyciszania umysłu, obejmowania wszystkiego wewnętrznym centrum,utrzymywania świadomości ciała i harmonijnego przepływu energii, głębokiej relaksacji, poruszania się w zintegrowanym ruchu,oddychania brzusznego.

DLA KOGO SĄ TE ZAJĘCIA?

Dla osób, które chcą być zdrowsze, bardziej świadome swojego ciała i chcą mieć więcej energii do realizacji projektów marzeń. Formy są odpowiednia dla osób poczatkujących oraz tych, które już praktykują. Wskazana jest gotowość do regularnej praktyki i integrowania umiejętności w codziennym życiu. Kompetencja „bycia” i „ześrodkowania”, może być przydatna dla osób pracujących jako coachowie, psychologowie, uzdrowiciele, akupunkturzyści, artyści, sportowcy – dla wszystkich słuchających subtelnych rytmów Energii Zyciowej.

termin zajęć

poniedziałek 17:30 – 19:00

czas trwania

90 min

liczba uczestników

10

cena

W karnecie 35 zł x ilość poniedziałków w danym miesiącu (karnet miesięczny)

Pojedyncza praktyka – 40 zł

Kontakt