Zawodowa tancerka i choreografka, od 2011 roku założycielka i właścicielka szkoły tańca Natural Dance – Strefa Tańca Aleksandry Jaworskiej. Jest twórczynią autorskiego stylu tanecznego Natural Dance – tańca naturalnego czerpiącego inspirację z natury. Specjalistka od tańca jazzowego i modern. Uwielbia style latynoamerykańskie oraz taniec w powietrzu tzw. Aerial Dance oraz Aerial Hoop.

Liczne doświadczenia w sferze tańca, ruchu i ekspresji scenicznej łączy z zamiłowaniem do zgłębiania wnętrza ludzkiego, szczególnie siły naturalnej kobiecości.

Przekłada się to na formę prowadzenia zajęć, w szczególności dla kobiet. Uczestniczki zgodnie przyznają, że poza wspaniałym, wyzwalającym ruchem, zajęcia oferują im swego rodzaju terapię tańcem lub warsztaty rozwoju, zależnie od ich własnych wewnętrznych potrzeb.

W swoim dorobku zawodowym posiada doświadczenia wieloletniej pracy na stanowisku solistki i nauczyciela tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca. Ukończyła między innymi:

 • wyższe studia magisterskie na kierunku pedagogicznym
 • studium choreograficzne
 • zdobyty zawód artysty tancerza ZASP
 • kurs instruktorski Aerial Jogi
 • kurs nauczyciela Pilates
 • kurs choreoterapii w pracy z grupą
 • liczne warsztaty z tańca jazzowego i modern
 • warsztaty „Eksplorując Laban Bartenieff Movement System
 • warsztaty tańca GAGA
 • kurs masażu intuicyjnego z oddechem
 • kurs bioenergoterapii uzdrawiania pranicznego

Pozytywne emocje tworzone podczas zajęć zazwyczaj przenikają poza salę ćwiczeń, tworząc wartościowe chwile i relacje. Prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu tańca klasycznego, modern-jazz undeground oraz gimnastykę w hamaku lub kole akrobatycznym. Dla dorosłych posiada ofertę specjalną łączącą wieloletnie doświadczenie taneczne i aktorskie. „Stawiam na super zabawę przy naturalnym zaangażowaniu uczestników w proces narracji tańcem.

Proponuję piękny i zdrowy ruch, używając techniki Pilates oraz technik tańca jazzowego. Na moich zajęciach rozgrzewka i stretching, to podstawa w osiąganiu zamierzonych efektów artystycznych w tej dziedzinie. Oprócz teatralnych choreografii, uczestnicy najchętniej spędzają czas na nauce figur akrobatycznych i poddają się impulsom ekspresji w rytmach latynoamerykańskich”.

Prywatnie jest matką nastolatka, wraz z mężem tworzą „patchworkową rodzinę” i opiekują się wspólne trójką dzieci i dwoma pieskami znajdami. Zawsze uwielbiała taniec towarzyski, szczególnie salsa, tango i flamenco ( występowała w grupie estradowo – rewiowej Jazz przy Kieleckim Teatrze Tańca ).

Lata 2018/2019 poświęciła na szkolenia w tańcach latynoamerykańskich. Szkoliła się i występowała na największym festiwalu salsowym w Polsce: El Sol Warsaw Salsa Festiwal Była w polskiej reprezentacji Karel Flores Team Poland – El Sol WSF 2019 Uczestniczyła systematycznie w wielu warsztatach międzynarodowych m.in. w Polsce i we Francji( Studio Harmonic w Paryżu).

Jej twórczości towarzyszy motto: „… bo szkoda życia na zwyczajne kroki!”

Kontakt z prowadzącym:

506 116 089