Iwka Trznadel

zabiegi

Masaż Kobido: japoński lifting twarzy z dobranymi ćwiczeniami utrzymującymi efekt po masażu

Większość metod masażu działa na powierzchni twarzy. Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych. Masaż jest głęboką kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Cechą charakterystyczną jest głównie szybka praca rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy, zmierza do pracy w różnych aspektach. Tak więc, kiedy ruch jest powolny- klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkować jej składniki w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, czyli szybkie dłonie „latające” nad twarzą klienta z dużą prędkością, odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy oraz wykonywanych technik, jest dokładne i precyzyjne określenie kondycji skóry i pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Oprócz zabiegu proponuję dobrane do potrzeb ćwiczenia uwalniające napięcia z szyi oraz ćwiczenie jogi twarzy utrzymujące efekt masażu.

cena

250 zł.

czas trwania

90 minut

Masaże ajurwedyjskie

Ajurweda naucza, że zdrowie jest efektem równowagi utrzymywanej pomiędzy czynnikami zewnętrznymi, emocjonalnymi oraz duchowymi. Nauki Ajurwedy to inaczej ” nauki o długowieczności” sprzyjają naturalnemu pięknu, zdrowiu i długiemu życiu. Według Ajurwedy MASAŹ stanowi unikalna cechę natury, potrzebny jest wszystkim istotom żywym- tak samo zwierzętom i ludziom. Rośliny, drzewa, czy nawet trawa doznają masażu z każdym powiewem wiatru. Zabieg ten niezbędny jest do zachowania świadomości, zdrowia i długowieczności.

ABHYANGA Oznacza namaszczenie. Masaż wykonywany ciepłym olejem ziołowym, działa głęboko odprężająco.Uwalniający napięcia przeciążeniowe, emocjonalne. Dedykowany szczególnie osobom zestresowanym.

cena

220 zł.

czas trwania

90 minut

UDVARTANA Od wieków stosowany w indyjskich świątyniach piękna, szczególnie lubiany przez Kobiety, intensywny, antycellulitowy peeling. Wykonywany wyjątkową kompozycją sproszkowanych ziół i tradycyjnych olei ajurwedyjskich. Oprócz perfekcyjnie gładkiej i nawilżonej skóry po zabiegu pobudza komórkową przemianę materii i krążenie. Zalecany osobom chcącym pozbyć się nadmiaru toksyn i otyłym. Zabieg modeluje sylwetkę. Działa pobudzająco, polecany osobom o niskiej energii życiowej.

cena

200 zł.

czas trwania

75 minut

RATNAABHYANGA. RATNA oznacza klejnot, kamień szlachetny. ABHYANGA oznacza namaszczenie. Zabieg ten polega na masażu gorącymi kamieniami półszlachetnymi wraz z odpowiednią ilością olejów ziołowych. Używane podczas masażu unikatowe, specjalnie obrobione ,podgrzane do odpowiedniej temperatury surowce: cząstki ze środka Ziemi wpływają na usunięcie napięcia w mięśniach, redukcję stresu, ogólną regenerację organizmu, podniesienie sił witalnych. Wykorzystanie do zabiegu minerałów takich jak: karneole, jaspis, awenturyny, kryształy górskie, kwarce różowe, ametysty, klasyfikuje ten masaż jako jeden z bardziej ekskluzywnych.

cena

220 zł.

czas trwania

90 minut

SHIROABHYANGA To inaczej namaszczenie głowy. Niezwykle przyjemna forma masażu, mająca na celu rozluźnienie jednych z najbardziej napiętych obszarów ciała: głowy, karku, dekoltu oraz ramion.Określany jako zabieg, pozwalający na oderwanie się od rzeczywistości i trosk życia codziennego. Specjalna kompozycja olejowa używana do masażu sprawia, że włosy po zabiegu stają się wyjątkowo miękkie i odżywione.

cena

160 zł.

czas trwania

50 minut

UPANHASVEDA intensywny masaż pleców na siedząco: uzyskane podczas masażu rozgrzanie i przekrwienie tkanek pozwala na rozluźnienie nawet najgłębszych napięć w mięśniach. Zabieg ten skłania osobę masowana do rozluźnienia również w pozycji siedzącej, co wpływa korzystnie na codzienne funkcjonowanie.

cena

100 zł.

czas trwania

30 minut

Masaże łączone

SHIROABHYANGA plus UPANHASVEDA: zabieg łączony

cena

220 zł.

czas trwania

90 minut

RATNAABHYANGA plus SHIROABHYANGA zabieg łączony

cena

300 zł.

czas trwania

120 minut

UDVARTANA plus SHIROABHYANGA zabieg łączony

cena

300 zł.

czas trwania

120 minut

ABHYANGA plus SHIROABHYANGA zabieg łączony

cena

300 zł.

czas trwania

120 minut

Masaż holistyczny powięziowy

Autorski masaż całościowy zawierający techniki głębokiej pracy z powięzią ( również twarzy i głowy), pinopresurę, elementy technik wisceralnych, Access Bars, kinezjologii.
Poprzedzający pracę wywiad ma na celu dotarcie do przyczyny bólu, dyskomfortu i zastosowanie najlepszej metody, techniki.

cena

180 zł.
220 zł.

czas trwania

ok. 60 minut
ok. 90 minut

Konsultacja dzieci

Konsultacja mająca na celu dobranie ćwiczeń, zmianę nieprawidłowych wzorców ruchowych, rozluźnienie napięć.
Z zastosowaniem masażu, tapów, platformy Schumanna, ćwiczeń na macie: z użyciem piłek, gum, szarf.

cena

120 zł.

czas trwania

ok. 45 minut

Konsultacja dorosłych

Konsultacja mająca na celu dobranie ćwiczeń, zmianę nieprawidłowych wzorców ruchowych, rozluźnienie napięć.
Z zastosowaniem masażu, tapów, platformy Schumanna, ćwiczeń na macie: z użyciem piłek, gum, szarf.

cena

160 zł.

czas trwania

ok. 60 minut

Platforma Schumanna: zabieg samodzielny

Platforma Schumanna w swym ogólnym działaniu charakteryzuje się wywoływaniem idealnie doprecyzowanych impulsów, które w korzystny sposób mobilizują naturalne funkcje organizmu. Działanie platformy opiera się więc na biodynamicznym ruchu, który jest całkowicie naturalny, a w odniesieniu do omawianego urządzenia zintensyfikowany w stopniu, który w realny sposób oddziałuje na ludzki organizm.

W platformie zastosowano bowiem kombinację częstotliwości rezonansowej Schumanna, wynoszącej 7,83Mh oraz harmonijnych drgań trójwymiarowych, prawoskrętnych i sinusoidalnych – oddziałują one na mikrowibracje odbywające się w ludzkim ciele, między innymi w układzie mięśniowym.

Podstawową funkcją zabiegu na wspomnianej platformie jest delikatne oddziaływanie na układ mięśniowo – stawowy oraz kostny, jego subtelne nastawianie oraz wzmacnianie. Stabilizacja kręgosłupa, zwiększenie siły mięśniowej oraz wzmocnienie kości stają się kluczowymi czynnikami, wpływającymi na wzrost skuteczności pozostałych działań fizjoterapeutycznych podjętych w przebiegu rehabilitacji.

cena

50 zł.

30 zł

czas trwania

30 minut

15 minut

Kontakt

e-mail: kontakt@fundamentyzdrowia.eu
telefon: 693 177 343 (sms)