
Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie równolegle studiowała sztuki piękne i pedagogikę. Swoją pasję do dobrego wzornictwa rozwijała na Akademii sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Projektowanie Wnętrz i Mebli. Dwukrotnie była laureatką stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie plastyki, była także autorką wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Uwielbia teatr, ukończyła Studium Animacji i Reżyserii Grup Teatralnych, wielokrotnie pracowała jako instruktor teatralny,w latach 2002-2005 była aktorką Pantomimy Olsztyńskiej, w 2008 zaś-Grupy eksperymentalnej Sceny Margines działającej przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, uczestniczyła w licznych warsztatach teatralnych.
Prywatnie jest zwolenniczką budownictwa naturalnego – efektem wieloletniej wykonanej wspólnie z mężem pracy jest dom wzniesiony w technologii glina- słoma, w którym aktualnie szczęśliwie mieszka z mężem, dziećmi i kotem. Mówi o sobie:”Moja przygoda ze sztuką i pracą instruktora grup rozwojowych rozpoczęła się dawno temu. Prowadzę głównie warsztaty ceramiczne, arteterapeutyczne i teatralne w ramach różnych projektów i instytucji. Interesują mnie terapeutyczne właściwości sztuki.
Uważam, że kultura niesprawiedliwie daje prawo tworzenia głównie wykształconym w tej dziedzinie „artystom”. Myślę, że twórczość powinna być zjawiskiem wszechobecnym, umożliwiającym samoregulację i ekspresję emocji oraz przeżyć. Arteterapia stawia na proces, nie na efekt – chciałabym, żeby takie postrzeganie było powszechne, dzięki czemu sztuka miałaby szansę w zbawienny sposób oddziaływać na kondycję psychiczną wielu osób. Arteterapia polecana jest głównie ludziom,którzy cierpią z powodu różnych nerwic, depresji czy traumy, ja jednak każdemu rekomendowałabym kontakt ze sztuką, ponieważ otwiera umysł, rozwija ciekawość i uspokaja emocje.
Prowadząc warsztaty z arteterapii,bazuję na ćwiczeniach opracowanych przez prof. Wiesława Karolaka. Jestem przekonana o wielkim sensie ekspresji twórczej jako narzędzia regulującego emocje. Tezę tę potwierdzają wyniki badań osób chorych na nowotwory,które uczestniczyły w zajęciach arteterapeutycznych:
„W wyniku badań mierzących wpływ arteterapii na redukcję symptomów choroby nowotworowej [23] okazało się, że po 4 mies. uczestnictwa w arteterapii zarejestrowano istotny wzrost poczucia dobrostanu i apetytu oraz spadek poziomu mierzonych symptomów – bólu, depresyjności, lęku, senności, trudności z oddychaniem oraz zmęczenia. Uczestnicy wskazywali, że zajęcia z arteterapii dodawały im energii.(Źródło: Maja Stańko, /Instytut Psychologii, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu)„